Touha žít život dle svých představ 

 • Můj dětský sen o podnikání
  Jako dítě jsem vždy toužila žít tak, jak chci já a ne ti druzí. Od mimina byli psi okolo mne a tak jsem si vybudovala lásku ke zvířatům. Tenkrát padlo rozhodnutí, že až budu velká pořídím si pejsky bišonky a založím si chov. Toto dětské rozhodnutí ovlivnilo moji budoucnost a podnikatelské aktivity.
 • Nalezení vlastní cesty
  Po mnoha letech v pozici zaměstnance padlo rozhodnutí "takto už ne". Už nechci, aby o mém životě rozhodoval někdo jiný. Už nenechám sebou manipulovat. Také na mě začal doléhat syndrom vyhoření a pochopila jsem, že je ten správný čas postavit se na vlastní nohy. Rozhodnutí jasné a rychlé. Začala jsem se věnovat  svému snu z dětství pejskům. Nejprve na vedlejšák a později, když už to v zaměstnání opravdu nešlo a byla jsem postavena před rozhodnutí, co budu dělat dále měla jsem jasno. Chovatelství naplno. Začala jsem si plnit svůj sen.
 • Jak pomáhat lidem
  Stala jsem se chovatelkou naplno a brzo pochopila, že to chce začít pomáhat i páníčkům. Tak pomůžu našim odchovům začlenit se do nové rodiny rychleji. To vyžadovalo mnohem víc než jen předat štěně. Začaly vznikat elektronické příručky, knihy. To byla výrazná změna v servisu. najednou si to mohli páníčci v klidu přečíst doma a doptat se, co není jasné.
 • Co vše jsem řešila, čemu chtěla předejít?
  Začala jsem přemýšlet o tom, co vše jsem řešila a proč, že to určitě nebylo jen chovatelství a došlo mi, že pejsci je pouze začátek, a že to byla jen berlička maskující velkou nespokojenost v zaměstnání, hledání zadních vrátek. Pro začátek dobré, ale ne vše.
 • Život mi začal dávat daleko větší smysl.
  Pochopila jsem, co chci a už si to nenechala vzít. Konečně jsem začala dělat to, co chci já sama. Dlouho trvalo než jsem pochopila proč a co vše mě trápí. Také, že jsem na to šla z opačné strany. Tj. z konce. Řešila klasické syndromy například vyhoření, stalkingu či šikany a je jedno v jakém věku. Také, že toto neřeším jen já, ale i mnoho jiných žen. A tak vznikl projet pro ženy.
 • Vznikl nápad, plán zaměřit se na ženy středního věku
  A proč? Protože to je doba, kdy začínáme přemýšlet o tom, že se nám děti rozprchnou do světa a my zůstaneme samy. A je jedno, kdy nás to přepadne zda u školáka, středoškoláka či skoro dospěláka. Prostě to přijde!Co s časem, když jsme dosud žily hlavně pro ně a jejich potřeby? Mnoho z nás zažívá v práci "peklo". Už nás to nebaví, ničí a ztrácíme "půdu" pod nohama. Co dál? Čeká mě ještě něco krásného? Já se v této době vzbouřila a nebyla cesta zpět! a věřím, že to může být motivace i pro jiné ženy!
 • A proč syndromy vyhoření a prázdné náruče?
  Protože to trápí většinu žen. U mě jako přes kopírák. Začala jsem si to uvědomovat naplno. A naplno mi došlo, že to je důvod, proč "pokoukávám" po chovatelství a proč jsem se rozhodla jít tímto směrem. Hledala jsem únik a můj sen z dětství mi pomohl. Zaměstnat mysl a energii, už nebyla cesta zpět. Už jen úvahy, jak na to, co nejlépe.
 • Úvaha, jak to bylo u našich rodičů a co mě ovlivnilo k tomuto rozhodnutí?
  Co naši rodiče či prarodiče, jak ti zvládali ráznou změnu v životě? U prarodičů bylo dětí hodně a tak to nebyla asi tak prudká změna. Byla jsem malá abych pochopila, co mi říkali. U rodičů, když jsem odcházela já to byl doslova děs. Padly výčitky, slzičky i nepochopení. Také touha, abychom žili s rodiči dál a nezůstali sami. Ale to už nešlo. To jak jsme to zvládali, jako mladí manželé či rodiče skoro dospěláků uvedu v publikaci či článku na blogu. I když jsem na to teoreticky byla připravena realita byla jiná. Ještě, že jsem měla své pejsky a trošku pozornost odváděla jiným směrem. Pomohlo to.
 • Psaní, vlastní tvorba, publikování.
  Ráda píši a tvořím příběhy. Neříkám, že skvěle. Baví mě to a proto i tuto mojí libůstku chci zde využít a naučit se psát tak, jak se má. Čtivě, poutavě. Takto mi mé aktivity tvoří provazec z korálků, které na sebe navazují a doplňují se. Můj smysl života
 • Bonbónek, který vše doplňuje a obohacuje
  Tečkou za mými aktivitami, která je dává do kupy tak, aby vypadaly krásně a poutavě je profi focení či tvorba videí, tak vzniká můj "zatím" uzavřený kruh!

Co mi to přineslo - ZÁCHRANNÝ KRUH

 • A proč sdílet vlastní zkušenosti?
  Mohu tak pomoci ženám postavit se na vlastní nohy a ukázat, že změna sama sebe, sebepojetí nám pomůže žít život naplno a užívat si toho, co jsme dříve nemohly nebo neuměly Život je krásný a krátký. Tak proč si jej neužívat naplno?