Můj příběh

KDO JSEM?   

Chovatelka psů

Mojí celoživotní vášní jsou psi, jako chovatelka s mnohaletou praxí pomáhám páníčkům najít pejska pro celou rodinu a tak vytvořit prima partu.

 

Pes vám vaši lásku mnohonásobně vrátí.

Jak si splnit svůj velký sen


Dnes žiji svůj vysněný život chovatelky psů.

Život, po kterém jsem toužila už jako malá holka a po mnoha letech si jej  mohla i přes různé překážky také splnit. A proč ne?

Mohu pomáhat lidem, kteří si chtějí pořídit pejska, jako já před mnoha lety

  • mohu poradit jak postupovat  
  • jak se vyhnout omylům v rozhodování, které by později mohly velmi potrápit

-----------------------------------------------------------------------------

Dříve to tak nebylo

Musela jsem mnoho let chodit do zaměstnání, starala se o rodinu a postupně i pejsky. Cesta k založení chovatelské stanice byla dlouhá, ale i náročná

Proto zcela logickým výsledkem bylo to, že jsem se již nechtěla  své vášni věnovat jen na vedlejšák a být zahlcována prací pro jiné. Postavila jsem se na vlastní nohy a začala se péči o pejsky a chovatelství  věnovat na plný úvazek.

Zní to jednoduše, ale muselo uplynout opravdu mnoho let, než jsem mnoho souvislostí pochopila. Například i to, že mám život jen jeden a že není důvod si jej ničit  nesmyslnými příkazy a aktivitami pro někoho jiného.

Jak už to tak bývá, tak i já si musela projít různými etapami života. Od dětství a mého snu mít jednou pejsky a starat se o ně, přes vstup do dospělosti a pořízení si rodiny, zajištění všeho, co rodina potřebuje, či jak mít život, co nejpříjemnější uteklo ještě hodně vody

Mnoho let jsem chodila do zaměstnání a plnila úkoly, co nejlépe to šlo a tak naplňovala sny a cíle cizích lidí, ale proč ne ty mé? Odměnou mi byla mzda a dovolená. 

-----------------------------------------------------------------------------

Takto jsem žila několik desítek let a už přestávala věřit, že život může být jiný, lepší.

Jak plynula léta, měnila se pravidla ve společnosti byla jsem i já postavena před rozhodnutí, jak dále. Přišla jsem o práci a musela se rozhodnout, zda žít stejně jinde nebo konečně tak, jak jsem vždy chtěla.

A protože jsem si již dříve pořídila několik pejsků, založila chovatelskou stanici, co kdyby jsem to jednou potřebovala, měla jsem se nyní od čeho odrazit. Do té doby jsem žila velmi chaotickým stylem života rodina, zaměstnání, psi.

Takže zásadní zlom, i když jsem si to ještě neuvědomovala nastal v okamžiku, kdy jsem si začala hledat "zadní vrátka" a pořídila jsem si několik pejsků pro to, co kdyby a později jsem této možnosti jen využila.

-------------------------------------------------------------------------------

Jak tedy nyní dále?

Využila jsem příležitosti, že jsem přišla o práci a po několika rádoby pokusech si najít stabilní práci jsem pochopila, že to takto již nechci, vždyť mám svoji cestu vytýčenou již velmi dlouho. Vyhrálo chovatelství na plný úvazek. 

I přes obavy, jak to zvládnu, zda neutrpí rodina dosud zvyklá na stabilní plat, odrazování od nejbližsího okolí jsem se vydala na svoji novou cestu chovatelky. Nyní již více jak 5 let žiji svůj velký sen plný nástrah i krásných okamžiků  a mohu dokonce pomáhat lidem, kteří jsou na tom stejně, jako jsem byla já kdysi, na začátku. A také se naplno uvědomuji, jak se stále opakují stejné chyby u dalších páníčků, a že jim pomoc může usnadnit další život

Proč tedy ne

 

 

 

 

 

Jak to tedy je

Mnoho páníčků má stejné obavy z nedostatku informací, jako já na začátku, když jsem si pořídila své první štěně.

I když naleznete dnes mnoho informací také na internetu, tak ty skutečně praktické rady prostě nenaleznete, jsou i složitě sdělitelné.  Zejména vědomosti získané praxi, či omyly. Chovatel poradí pro začátek, ale  už neřeší, co dále doma a jak.

Co se situací, když vás najednou obavy, někdy až panika zahltí a nevíte jak dále, zda to zvládnete nebo pejska vrátit? Pejsek brzy  vycítí, že je nemilovaný, nechtěný a psí dušička tím velmi utrpí.

---------------------------------------------------------------------------------------------

Proto považuji za nezbytné se této problematice věnovat velmi podrobně a co nejvíce to lze.

I toto je důvod, proč jsem vděčná za informace, jak se pejskovi daří či fotečky. Mohu takto navázat krásný vztah na mnoho let.