Co může potkat páníčka, když neodhadne možnosti a potřeby štěněte?

Co se tedy může stát, když se nerozhodnete správně?

Může nastat obrovský problém, dodatečně a o to méně příjemně. Dříve či později vám dojde, že pořídit si štěně není taková sranda, že je to hlavně obrovská zodpovědnost na řadu let, že pejska nemůžete nechat bez péče a své pozornosti dlouhou dobu, že zavřít jej do klece je doslova nelidské.

 

Proč tedy publikace – ebook či příspěvky na blogu?

Mohou vám výrazně pomoci v rozhodování, abyste se doma nedostávali do situace, že toto štěně není pro vás to pravé „ořechové“  a že na něj nestačíte.

Objasní, jak si správně vybrat štěně a jak je důležité naučit štěně poslušnosti, vychovat dle obrazu svého, a že to dá docela zabrat a chce to nejen disciplínu, ale hlavně obrovský kopec lásky, čas  a odpovědnost

  • když se nudí má ničitelské sklony a čím větší plemeno, tím více to poznáte.

Konkrétně knírač střední velmi rád překousne, co se dá a je mu jedno jestli je to mladý stromek na vaší zahradě, trofej, je trofej. I z tohoto příkladu vyplývá, že to není plemeno moc vhodné do bytu a pokud jej v bytě chcete mít, musíte jej nechat pořádně, denně vyřádit, zaměstnat, aby doma neničil, co se dá.


Co se stane, když páníček snahu vychovávat, pečovat o štěně vzdá?

Je to obrovský problém, neskutečný průšvih pro pejska i páníčka. Stres a snaha o překotné vyřešení spíše ublíží oběma stranám, zde je důležité pořádně se nadechnout a zavolat chovatele, vše probrat a nalézt řešení

Sama mám tu zkušenost, vše jsme pořádně probrali a nalezli cestu, která pomohla ke zklidnění situace, sžití pejska s páníčkem a tak oboustranné spokojenosti. Ono, když máte doma štěně například 4 měsíce a vydrželi jste už spoustu lumpáren,  a že jich psí puberťák umí, špatně se jej pak vzdává.

A i když skutečně pejsek něco vyvede?

Prostě už tam je vybudovaný vztah, ale takto výborně to nemusí vždy skončit, proto doporučuji publikace, příspěvky, jako příklady, motivaci, jak na to správně a promyšleně a pořídit si pejska, přesně takového, jakého chcete, ale i na jakého stačíte fyzicky, psychicky.

Největší radost mám z toho, že když už jsem horečně přemýšlela o tom, co se štěnětem dále, zavolal mě páníček, že štěně nedá, že už bez něj nemůže žít, denně spolu ujdou několik kilometrů a pak rošťárny na zahradě, to už vytvoří velmi silné pouto.


Páníček potřeboval jen trošku klid, čas na zklidnění, promyšlení pro a proti a hlavně vyhrála láska

 

stana@psi-zivot-ocima-chovatele.cz
Pomáhám páníčkům nejen, jak si vybrat štěně svých snů, ale i jak pejskovi porozumět a vytvořit tak prima partu na mnoho let Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *