Stanislava Lisnerová

  • Nepřenášíme na naše děti "tak trošku "  starosti a problémy,  které nechápou?
  • Jak mohou ovlivnit další generaci?
  • Nejen toto naleznete na našem webu pro ženy!

Povídky - příběhy 

naleznete na autorském webu  

Povídka 1 

O holčičce, která začala zářit

UKÁZKA

Příběh o tom, jak lehce zranitelné děti jsou i jak výrazně může křivda ovlivnit dítě do dalších let.

Čím to je, že i velmi malé holčičky ze školky, které by si měly hrát a zlobit stejně, jako jiné děti se trápí starostmi dopělých?  Zvláštní až mrazivá představa o vlastní nešikovnosti u tak malého dítěte dítěte. Jedna holčička se cítí tím největším nešikou na světě a její sestřenice přijde ze školky uplakaná, že je tlustá, protože jí to řekl stejně starý chlapeček a přestane proto jíst.

Kde se to bere v hlavičce tak malých dětí, že až tak těžce prožívají pocity beznaděje a naprosté skleslosti? Jsou přece ještě moc malé na takové myšlenky. Že by trend dnešních rodin, kde o tomto problému děti slyší a přebírají tyto myšlenky či názory?

 

 

O holčičce, která začala zářit
StanislavaLisner@2020

 Povídka 2 

O tom, jak se mladá dívka nebála změnit svůj život

UKÁZKA

Příběh o mladé 18leté dívce, která se přestala bát udělat ten správný krok vpřed!  Začíná v okamžiku, kdy se sotva dospělá zamilovaná Hanka rozhodla, že i přes nevoli rodičů bude se svým princem žít.

Je plný otázek a nevyřčeného. Otázek, na které sama musela najít odpověď, aby dokázala jít si za svými sny. Co vše musela překonat a jaké zvraty její rozhodnutí přineslo nejen jí samé, ale i celé rodině? Nebyly jejím rozhodnutím až příliš narušeny vzájemné vztahy v rodinách obou partnerů? Kdo ví

Věčný koloběh života. Co je to za sílu, pocit, když sotva dospělá dívka zatouží žít svůj vlastní život, a když místo jejích rodičů najednou zaujme někdo jiný? Někdo, s kým se rozhodla dívka žít a vdát se?

Co vše se muselo stát, a co bylo třeba udělat, aby se dokázala odtrhnout od zaběhnutých pravidel rodiny, kde otec vše řídil pevnou rukou? A co to přineslo do budoucna?

O dívce, která se nebála změnit svůj život StanislavaLisnert@2020